Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві.  Це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.

Під час тижня «Стоп! Булінг» в нашому закладі освіти відбулися правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу щодо положень Закону України від 18 грудня 2018 року №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», інформування про булінг та його види, відповідальність за вчинення булінгу, механізми реагування на випадки булінгу і захист постраждалих осіб.

В рамках проведення тижня з протидії булінгу в  НВК № 36 було проведено : Анкетування для учнів« Що я знаю про булінг» (3-11 кл.), Конкурс малюнків « Зупинимо булінг разом»(2-8кл.), конкурс колажів «STOP!Булінг!» (5-9 кл.), заняття з елементами тренінгу« Вчимося казати ні» ( 6 кл.), година психолога « Протидія булінгу в дитячому середовищі»( 9 кл.), година психолога « Добро починається з тебе»( 3 кл.), години спілкування :« Змінюй в собі негативне ставлення до інших»», « Не будь жорстоким»(1-11кл), перегляд та обговорення відеороліків“Зупинимо булінг разом! ”(1-11 клас), бесіда з елементами тренінгу « Кібербулінг: безпечне віртуальне спілкування» (5-11 кл.), флешмоб« STOP !Булінг!» (9 кл.)